Colsoft

NIŽŠIA HLUČNOSŤ A BEZPEČNÁ JAZDA

POPIS

Colsoft je produktový rad asfaltových zmesí, ktoré výrazne tlmia hluk spôsobený kolesami vozidiel a zároveň pohlcujú časť hluku motora. Je ideálny pre komunikácie s povolenou rýchlosťou v rozmedzí od 30 do 80 km/h. Zmes Colsoft dokáže znížiť hluk dopravy až o 7 dB *. Miestni obyvatelia toto zlepšenie svojho životného prostredia veľmi ocenia. Colsoft spĺňa normy STN EN 13108-1 a STN EN 13108-2. Colsoft je hodnotený indexom R1: povrch, ktorý generuje málo hluku. Colsoft má tiež dobré drenážne vlastnosti. Vyznačuje sa vysokou drsnosťou a štruktúrou, ktorá je homogénna a vizuálne atraktívna. Colsoft sa môže použiť ako obrusná vrstva pri výstavbe novej komunikácie a rovnako tak aj pri opravách už existujúcich opotrebovaných vozoviek. Je vhodný pre všetky druhy dopravy.

VÝHODY

  • Zníženie zaťaženia hlukom od dopravy o polovicu (alebo štvrtinu), vnímané ľudským sluchom
  • Účinné tlmiace vlastnosti aj pri nízkych rýchlostiach
  • Úroveň vlastností zmesi v čase pretrváva
  • Atraktívny a homogénny vzhľad
  • Schopnosť odvádzať vodu z povrchu pri prejazde pneumatiky, čím sa znižuje rozstrek vody v daždivom počasí, napr. na obchvatoch a rýchlostných cestách
  • Dobrá odolnosť proti šmyku zvyšuje bezpečnosť používateľov v rizikových mestských zónach (priechody pre chodcov, v blízkosti škôl, nebezpečné zákruty atď.)

na stiahnutie:

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...