Colas Enviroday 2021


8. apríla 2021 stavebná skupina Colas zorganizovala prvý Deň životného prostredia - deň venovaný klimatickej zmene. 55 000 zamestnancov po celom svete sa v tento deň zaoberalo touto témou a potrebou jej riešenia, ako aj možnosťami nášho zapojenia.

Momentálne sa nachádzame vo fáze rýchleho otepľovania. Následky sú pozorovateľné už teraz - zvyšujú sa teploty, mení sa zrážkový režim, topia sa ľadovce a hladiny morí stúpajú, vyskytujú sa extrémne výkyvy počasia (obdobia záplav a sucha). Očakáva sa, že sa v nadchádzajúcom období sa tieto prejavy ešte viac prehĺbia.

Aj keď sú prejavy zmeny klímy na celom svete a v regiónoch rôzne, jej nepriaznivé dôsledky na prírodné systémy sú stále významnejšie a vyžadujú si aktívne riešenie.

Skupina COLAS je odhodlaná reagovať na aktuálne environmentálne potreby a zaoberá sa aj stratégiou na znižovanej svojej uhlíkovej stopy. Je potrebné sa lepšie pozrieť na spôsob, akým sa vykonávajú jednotlivé činnosti a podľa možností znížiť ich dopad na životné prostredie na minimum.

Klimatická zmena, globálne otepľovanie a všeobecne aj nadmerné opotrebovanie našej planéty sa dotýka každého z nás, každý môže prispieť či už na pracovisku, alebo mimo neho...

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...