Škaredé zákutia Trnavy sú preč


Domovské mesto slovenského Colasu nám zverilo už tretiu zákazku za posledný rok. Po zónach Zelený Kríček a Ružový park revitalizujeme Hajdóczyho ulicu. Pomáhame tak napĺňať víziu radnice, aby sa posledné škaredé miesta z centra Trnavy raz a navždy vytratili.

Lokalita známa ako Zelený kríček je v podstate druhou najväčšou autobusovou stanicou v Trnave. Vzhľadom na blízkosť centra ju využíva množstvo ľudí. Samotný "kríček" však dlho nestál za veľa, vizuálne či hygienicky... Mestu záležalo na jeho obnove. Výsledkom našich prác - prebiehali v r. 2021 a 2022 - je 7 nových nástupíšť s prístreškami, ďalšie štandardné spevnené plochy a predovšetkým budova. 

Tento kiosk okrem vynovených  verejných toaliet, vrátane tej pre hendikepovaných, ponúka priestor pe matky s deťmi. Do budúcnosti mesto uvažuje s vybudovaním zázemia pre občerstvenie s posedením, ktoré skráti čakanie na autobus, pričom odchody všetkých aktuálnych spojov budú zobrazené na digitálnych tabuliach.

Na okraji mestskej pamiatkovej zóny a v blízkosti futbalovej City Arény sa nachádza Ružový park, na ktorý neboli Trnavčania doteraz vôbec hrdí. Parcely zarastené nevábnym rastlinstvom a znečistené odpadom sú nahradené výsadbou okrasných rastlín, tak trochu inšpirovanou kráľovskými záhradami, aké poznáme napríklad z viedenského Schönbrunnu. Postarali sa o to naši dodávatelia "sadovkári." Medzi výnimočné črty projektu patrí využitie farebných reflektorov, ktoré v nočných hodinách vytvárajú harmóniu svetiel rôznych odtieňov.

Mimoriadneje aj využitie žulových obkladov a dlažieb, ktoré boli privezené z Rakúska a z Indie. Využili sme ich na obloženie stupňovitých terás lemujúcich breh rieky Trnávka a schodiska k rieke.
Napriek tomu, že projektová dokumentácia pre obnovu Hajdóczyho ulice nepočítala s poškodenou splaškovou kanalizáciou, rekonštrukcia pokračovala v plnom prúde.

 Bolo potrebné zrekonštruovať tieto inžinierske siete a ochrániť pritom optické káble. Cesta sa miestami prepadávala z dôvodu blízkosti cukrovaru. Vynovenú ulicu dopĺňa cyklochodník s červeným asfaltom a pribudlo tiež 12 zasadených dubov a 7 nových lavičiek.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...