ID R001 II-547 Hranica okresu KE_KE okolie Spišské Vlachy I.etapa

Rekonštrukcia cesty II/547, v úseku Veľký Folkmar - Spišské Vlachy v dĺžke 10,5km. Projekt zaŕňa rekonštrukciu vozovky, výstavbu zastávkových pruhov, osvetlenie prechodov pre chodcov, úpravu dvoch križovatiek.

Pre Košický samosprávny kraj (KSK) rekonštruujeme cestu II/547, ktorá je súčasťou hlavnej spojnice krajského mesta Košice s okresným mestom Spišská Nová Ves. Ide o opravu úseku medzi Veľkým Folkmarom a Spišskými Vlachmi, v dĺžke 10,5-kilometra.
Na riešenom úseku je poškodený kryt vozovky, nachádzajú sa tu početné výtlky, deformácie, trhliny a lokálne sieťové rozpady. Existujúce autobusové zastávky sú bez zastávkového pruhu a nástupíšť a v niektorých úsekoch chýbajú zvodidlá.
Projekt zahŕňa rekonštrukciu vozovky, výstavbu zastávkových pruhov pre štyri autobusové zastávky (Miklipark – Veľký Folkmar, Jaklovce, Pri hydinárni – Margecany, Kolinovce), vrátane osvetlenia prechodov pre chodcov, úpravu križovatky v odbočke na obec Kojšov a rekonštrukciu križovatky v meste Krompachy. Oprava cesty sa dotkne aj obcí Kluknava a Richnava.
V roku 2019 je naplánovaná výstavba oporného múra pri autobusovej zastávke v Jaklovciach, rekonštrukcia cestných priepustov v Spišských Vlachoch a v Jaklovciach, vybudovanie autobusovej zastávky Miklipark vo Veľkom Folkmari, oprava cesty  v intraviláne obce Krompachy, osvetlenie priechodu pre chodcov v Kolinovciach a oprava časti cesty. Ostatné práce sa budú realizovať v nadchádzajúcej stavebnej sezóne.

Košický samosprávny kraj
verejný
zrealizované
2018
2021
Cestná infraštruktúra
1 000 000 € - 5 000 000 €

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...